recepty,  sladké,  Vánoce,  zima

Kokosovo – datlové necukroví pro děti

 

Zima i Vánoce se pomalu blíží. Já jsem vyměnila dýně za šišky, adventní svíčky a vánoční hvězdy. A už jsme se naladili i na vánoční dobroty. Dbám na zdravou stravu svých dětí a protože chci, aby si Vánoce užily se vším všudy a mohly mlsat s námi, připravila jsem toto kokosovo – datlové necukroví. Recept je velmi jednoduchý, ale věřte, že si pochutnají nejen děti, ale i vy dospělí. A jako bonus jsou bezlepkové.


Ingredience


100 g kokosové mouky
150 g datlové pasty
2 vejce
1 lžička mleté skořice


Postup


Kokosovou mouku smícháme s datlovou pastou a uděláme drobenku. Poté přidáme vejce, skořici a uhněteme těsto. Chce to trochu trpělivosti, aby se pasta pořádně promíchala s moukou. Po řádném uhnětení dáme těsto odpočinout do lednice – stačí 30 minut. Poté je rozválíme na výšku 0,5 cm a vykrájíme oblíbené tvary. Dáme péct na cca 15 minut do předehřáté trouby na 160 stupňů.


Tip

Vzhledem k tomu, že je v těstě celé vejce, recept je vhodný pro děti od 1 roku. Pokud ale místo 2 vajec dáte 3 žloutky, můžou si pochutnat děti od 6.měsíce.

S těstem se opravdu pracuje jinak, než s klasickým např. na perníky, kde je více pojiva. Proto doporučuji vykrajovat tvary, které nemají mnoho záhybů – můžou se vám při vyndávání rozlámat. Já jsem použila vykrajovátka na sušenky s pérkem a vykrajovat šly krásně.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *