o mně


o blogu


Na blogu Nová kuchyně najdete recepty z různých oblastí – od hlavních jídel, přes snídaně a nápoje, až po různé sladké i slané pochutiny. Snažím se vařit zdravěji, z kvalitních a čerstvých surovin. Ale samozřejmě se tu najdou i recepty tzv. „na prasáka“😄. Prostě tak, jak se stravujeme u nás doma. Tím myslím my dospělí. Děti jsou ještě malé a tak stále můžu ovlivnit a uhlídat, co sní. Žiji v bláhové představě, že do „Mekáče“ půjdou nejdřív v patnácti letech a budou sakra valit oči. Povíme si za pár let, ale neberte mi tu představu😃 Rozepisovat se ale o stravě dětí nechci, je to na uvážení každého rodiče a to je úplně jiná písnička. Každopádně většina receptů pro děti vhodných je. Pouze stačí nedochucovat agresivním kořením, chilli atd. Já vždy odeberu porci pro děti a pokračuji dále ve vaření a dochucování.

Na blogu také najdete mimo jiné  rubriky – jaro, léto, podzim, zima. Zde můžete vyhledávat recepty dle sezónnosti používaných ingrediencí.


o mně


Jmenuji se Zuzana, jsem dvojnásobná máma momentálně na rodičovské dovolené. Jsem milovník jídla a kávy a co jsem s dětmi doma, tak jsem také velký milovník snídaní. Vařím už od dětství, byl to vždy můj největší koníček. Když mi bylo asi 8, chodila jsem dokonce do kroužku vaření. Přesně si to už nepamatuji, ale vím, že jsem pokaždé domů něco donesla a našim to chutnalo. Nebo to aspoň tvrdili a chtěli mi tím udělat radost😃 Každopádně to bylo poprvé, kdy jsem v kroužku dělala plněné rohlíčky z kynutého těsta. A tak roky plynuly a já vařila. Hodně dlouho jsem přemýšlela nad tím, že si vezmu některou kuchařku a uvařím z ní všechny recepty, ani jeden nevynechám. Ale stále jsem to odkládala, nevěděla jsem, jakou kuchařku vybrat. Kuchařek mám opravdu hodně, teď mě napadá, že bych je měla spočítat. Někdo počítá kabelky a boty, někdo kuchařky:) A pak jsem dostala na Vánoce Lehkou kuchyni Zdeňka Pohlreicha. A to byla TA kuchařka. Protože když přišlo první dítě, začala jsem vařit mnohem zdravěji a v ní byly skvělé zdravé recepty. Tak jsem sebrala poslední kousek odhodlání a šla do toho. Založila jsem si kvůli tomu profil na Instagramu, abych to nevzdala a měla nad sebou pomyslný bič. Sledovala mě rodina, kamarádky a fandili mi. Čas ubíhal, odvařené recepty naskakovaly, přišlo další dítě a já to dokončila. Víc si můžete přečíst na Instagramu, komentovala jsem každý recept, jak se mi vařil, jak nám chutnal a jak to celé skončilo. Moc by mě zajímalo, jestli v téhle republice existuje člověk (čti blázen), jako já, který také uvařil vše z Lehké kuchyně. Včetně syrových mušlí sv. Jakuba se zázvorem, zalitých vývarem, protože jinak se to  samozřejmě nepočítá!😃 Chtěla bych si s takovým člověkem podat ruce a vyměnit dojmy. Jestli tam někde jsi a čteš a to, tak mi napiš!😃 Po dokončení mojí výzvy jsem pokračovala v přidávání receptů na profil, a protože jsem chtěla, aby to mělo nějakou formu a trvanlivost, založila jsem tento blog. A moc si přeji, aby se vám líbil a objevili jste tady nové inspirace k vaření!

Tak se mnou pojďte vařit!🖤