nápoje,  recepty,  Vánoce,  zima

Sirupy do kávy – mandlový, čokoládový, slaný karamel

 

Zima i Vánoce se blíží a s nimi také čas strávený s našimi blízkými. Můžete jim připravit ochucené capuccino se šlehačkou nebo latte machiato a dopřát si tak společně výbornou kávu jako v kavárně. Připravila jsem sirupy z mandlí, čokolády a slaného karamelu.


Ingredience


300 g medu
350 g cukru krystal
450 ml vody
30 g mletých mandlí
80 g čokolády na vaření
1 lžicka soli


Postup


Cukr s vodou a medem dáme do hrnce a pomalu začneme zahřívat. Za stálého míchání vaříme cca 15 minut. Je potřeba karamel hlídat, aby se nespálil. Poté tekutinu rozdělíme na 3 části. Do jedné části přidáme lžičku soli a necháme ji důkladně rozpustit. Do druhé části přidáme mleté mandle a ještě pár minut povaříme. Do třetí části přidáme nalámanou čokoládu a necháme rozpustit. Všechny sirupy přimícháme,  necháme vychladnout a naplníme do nádob. Skladujeme je v lednici. Vydrží až měsíc, ale do té doby je určitě spotrebujete:) Do jedné kávy dávám vždy jednu až dvě lžičky.


Tip

Mandlový sirup je z mletých mandlí včetně sloupky. Sirup má tak hrubší strukturu a v kávě jsou pak malé kousky. Já to tak mám ráda. Pokud ale chcete jemný sirup, doporučuji místo mletých mandlí použít mandlovou mouku a pověřit o chvilku déle.

Sirupy se samozřejmě hodí nejen do kávy, ale také jako topping na dezerty a zmrzliny.

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *